0

KUIDAS VÄRVIDA TAASKASUTUSPUIDUST VOODI PEATSIT MAAKODULIKULT RUSTIKAALSEKS

Autentne ja helge maakodu valge kohtub linnaliku “chic” stiiliga

Me oleme üha enam kiindumas maakodulikult loodud interjööridesse, mida rikastavad aegunäinud sisustuselemendid, helgus ja pastelsete toonide mäng. Isetegemise populariseerumise tuultes on igati õigustatud ka ise oma kätega “vana” taasluua ja seda hoopis modernsemal kujul. Ainult taevas võiks meie inspiratsiooni piiriks saada!

Driftwood Paint Finish using Fusion Mineral Paint Shabby Chic and beautiful floral accent pillows by Craftberry Bush give this soft sophisticated farmhouse look.

Selleks isetegemise õpetuseks on meie Fusion brändi looja Jennylyn´i külalistoa urbanistlik ja maakodulik uuendus. Need seedripuust lauajupid olid juba mõnda aega otstarbetult seisnud. Idee oli need taaskasutada ja luua seinast laeni rustikaalne voodi peats. Lisades aegunäinud puidule juurde “vanakooli” viimistluse- tegi sellest projektist tõeliselt lihtsa maakodu ja urbanistliku stiili kohtumise! Loe edasi ja saad teada, kuidas sellist kuiva pintsli tehnikas valge värvipesu viimistlust saavutada!Jennylyn ise jutustas: “kuidas mõned projektid võtavad vahest kauem aega kui teised….mitte seepärast, et meil ei oleks piisavalt pealehakkamist, vaid mõnikord võtab elu ja prioriteedid ise võimust. Alati ei ole mõistlik kiirustada. Kui ma aasta aega tagasi selle värviuuendusega algust tegin, ei osanud ma eales arvata, et lisan ruumi roosat ja kullast aktsenti. Siiski tänasel päeval olen ma seesugusesse disani-ja värvilahendusse lausa armunud. Ja Sa, ei kujuta ette, millest see ruumiuuendus alguse sai-siin on Sulle enne pilt!”

Näeb kena välja? Seda see oli! Ent liiga väike! Kapike oli läbikäidav kuid üldjoontes ebapraktiline. 

 

“Suhteliselt väike ruum, suure kapiga. Nii siis oli aeg kreatiivseks ajurünnakuks, mõned mõõtmised, ja otsustasin, et kui kapike toast välja lõhkuda saaks sinna suure voodi mahutada. Ka ruum avarduks ja muutuks valgusküllasemaks.”

“Kapiosa eemaldades, olime ruumi kaks korda suuremaks muutnud!”

 

“Minu soov oli seinu heledamaks muuta, et saavutada see õige maakodulik helgus ja sillerdav valge tunnetus.”

“Peale seda, kui olin näidisseinaga töö lõpetanud ,jäid mul alles mõned purgid mineraalvärvi. Valasin kõik kokku ühte ämbrisse, ja seejärel segasin vaikselt juurde Ash tooni, et anda Casement valgele ja Sterling hallile juurde sügavamaid varjundeid.”

Custom Paint Mix with Fusion Mineral Paint www.fusionmineralpaint.com

 

“Peale väikest segamist ühilduvad värvid väga kergelt omavahel! Katsetasin värvisegu seinal kuid taipasin koheselt, et vajan värvile pisut soojust. Selleks lisasin Algonquin´i. Täiuslik!”

 

Custom Paint Mix with Fusion Mineral Paint www.fusionmineralpaint.com

 

“Ma soovisin luua uuele voodi peatsile vana kulunud puidust viimistlut, ja ma teadsin, et hallid varjudid peaksid ruumis jääma domineerima.”

“Kasutasin just värskelt parajaks lõigatud seedripuu laudu. (Ja ruum lõhnas töötamise aeg tõeliselt hästi!)”

Samm 1. Värvi kõik lauad kasutades selleks tumedamat halli. Projektis on kasutatud Miss Mustard Seed´i Milk Paint´i, värvi nimega Trophy. Tõenäoliselt on tegemist ühe kõige perfektsema halliga.

 

Miss Mustard Seed's Milk Paint Trophy for a DIY Headboard Barnboard finish.

Siin on üks kiht Trophy värvi laudadel. Tundub kindel ja läbipaistmatu.

How to create a DIY Rustic White Wash Driftwood Headboard Feature Wall fusionmineralpant.com

Samm 2. Sega Sterling hallile juurde 50% vett. Üks osa värvi ja üks osa vett, et saavutada tõeliselt vesise katvusega heledam hall.

See andis juurde sumeda ent läbipaistva halli, mis oli heaks põhjaks järgimisele sammule, valge värviga kuiva pintsli tehnikale. Luues mitmekihilisi viimistlusi on imetabane kasutada sama tonaalsuga värve sest need loovad enneolematult loomuliku dimensioonilise välimuse esemele.

Samm 3. Kasuta Casement valget kuiva pintsli tehnikas, andmaks laudadele veel need viimased helged varjundid.

 

Kuiva pintsli tehnika?

Just nii nagu loed! Kasta oma pintsli ots õrnalt värvi sisse, eemalda üleliigne värv pintslilt paberil või kangal nii, et pintsel oleks praktiliselt kuiv. Järgmisena tõmba õrnade pintsli tõmmetega, hoides pintslit horisontaalselt puitlaua suhtes, justkui lohistades mööda viimistletavat pinda. Ainult väike kogus värvi jääb maha nendele pindadele, mis on kõrgemal.

 

“Ma ei saaks olla rohkem rahul tulemusega. Rustikaalne maakodu stiilis värvitud voodi peats, millel on sisseehitatud valgustid lugemiseks, kohtub urbanistliku “chic” stiiliga, mis peidab endas õhetavaid lille mustreid ja roosi-kuldseid detaile ruumis. Minu külalistetuba kui Oaas.”

Driftwood Paint Finish using Fusion Mineral Paint Shabby Chic and beautiful floral accent pillows by Craftberry Bush give this soft sophisticated farmhouse look.

See originaalvärv, mille kokku segasime ja seintel kasutasime, kattis varem värvitud Inglenook sinise vaid 1 kihiga! Terve toa seinte värvimiseks kulus umbes 3 purki (500 ml) värvi!

Driftwood Paint Finish using Fusion Mineral Paint Shabby Chic and beautiful floral accent pillows by Craftberry Bush give this soft sophisticated farmhouse look.

“Usun, et hoidsin selle toa uuendamisega palju raha koku sest sain kasutada juba neid aastaid seisma jäänud esemeid, mis täna siin ruumis imet tegid! Samuti oli ruumi värskedamisel abiks teise ringi kaupluste soodsad taaskasutusleiud.”

 

Milline võiks olla Sinu unistuste toauuendus?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply